пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Книжкова виставка-реквієм «У пам'ять про скорботний 33-й…»

 

Горить свіча,
І огортається журбою.
Осінній день померзлою ходою
У серце стука.
Пам'ять про померлих.
Замучених голодним тридцять третім...


    Щороку в четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
    З метою вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, у читальній залі бібліотеки презентовано книжкову виставку-реквієм «У пам'ять про скорботний 33-й…». Присутні ознайомились із літературою, що віддзеркалює причини, механізм і наслідки організації штучного голоду в Україні, книги пам’яті, художньо-документальні видання відомих українських письменників: Василя Барки “Жовтий князь”, Уласа Самчука “Марія”, Луки Дем’яна «Голодний похід», «Легенди про голод» та «Молитву за убієнних голодом» Катерини Мотрич.
    Експозиція із пшениці, хліба, яблук та колосків, якими люди рятувалися від голоду, вразили учнівську молодь, дали змогу проникнутися нелюдськими стражданнями жертв спротиву злочинній політиці тоталітарного режиму.
    Здобувачі освіти разом із викладачами вшанували пам'ять про жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті.

четвер, 21 листопада 2024 р.

Урок мужності та відваги «Ми вистояли на майдані – переможемо у війні!»

 

    Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.



    Наш заклад освіти долучився до відзначення доленосної події в Україні початку ХХІ століття. З нагоди цієї символічної дати в читальній залі працівниками бібліотеки проведено урок мужності та відваги «Ми вистояли на майдані – переможемо у війні!». Захід прошов під гаслом «Нас не подолати!». 


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Мовна вікторина "Знавець української мови"


 

    До відзначення Дня української писемності та мови, працівниками бібліотеки ДНЗ "Ужгородський центр ПТО" і викладачем української мови та літератури – Світланою Дуран проведено мовну вікторину "Знавець української мови" між здобувачами освіти І та ІІ курсів .

   У ході гри учасники виявили неабияку ерудицію, кмітливість і почуття гумору. А найважливіше – ґрунтовні знання з української мови. Переможцем конкурсу стала команда ІІ курсу.

    

    Всі присутні вкотре переконалися, що вивчати українську мову  надзвичайно захопливо і цікаво! Адже любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Книжкова виставка-порада "Медіаграмотність - вимога часу"



Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності

    Особливістю сучасного світу є стрімке збільшення потоків інформації, вдосконалення інформаційних технологій і комп’ютерної техніки. Сучасна людина не може стояти осторонь цих інформаційних процесів. Саме тому особливе місце в нашому суспільстві посідає медіаграмотність, що дає можливість критично мислити, аналізувати та оцінювати інформацію у всіх її проявах.
    Бібліотека в даному випадку виступає активним учасником виховання свідомого, критично мислячого, медійно грамотного здобувача освіти і ставить перед собою наступні завдання – допомогти читачам виробити адекватні орієнтири щодо медіа як частини життєвого світу, розібратися в особливостях медіареальності, опанувати її, щоб збільшити ресурсні можливості та зменшити ризики негативних впливів.
    До Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності працівниками бібліотеки ДНЗ УЦПТО оформлено книжкову виставку-пораду "Медіаграмотність - вимога часу", та проведено перегляд літератури, яка відкриє багато цікавої та корисної інформації читачам:
    - Які прийоми виявлення неправдивої інформації існують?
    - Як відбувається війна за реальність?
    - Як уникати маніпуляцій у нових медіа?
    - Як перемагати у світі фейків?
    - Як інформація змінює мислення і поведінку?
    Також до уваги користувачів пропонуємо добірку матеріалів про медіаграмотність за посиланнямhttps://biblioucpto.blogspot.com/p/blog-page_26.html




четвер, 17 жовтня 2024 р.

Бесіда з елементами вікторини "Сторінками здорового харчування"

 

   
    Щороку 16 жовтня відзначається Всесвітній день здорового харчування. Адже здорове та правильне харчування є одним із найбільш важливих аспектів життя людини та найголовнішим фактором її здоров’я.
  

 
З метою виховання у здобувачів освіти ДНЗ "Ужгородський центр ПТО" бережливого ставлення до свого здоров’я медичний працівник разом із бібліотекарями провели бесіду з елементами вікторини "Сторінками здорового харчування". Під час заходу присутні переглянули відеоролик «Тарілка здорового харчування», послухали поради про користь вітамінів, гігієну рук, ознайомились зі складовими компонентами їжі та їх позитивним чи негативним впливом на здоров’я людини, переглянули літературу по даній темі та закріпили набуті знання у вигляді гри-вікторини «Знавці правильного харчування». Приємною несподіванкою для присутніх стала справжня тарілка здорового харчування, якою присутні із задоволенням поласували.


Бережімо себе і харчуймося правильно!

середа, 16 жовтня 2024 р.

Національний тест з медіаграмотності

 

#ТестуйМедіаграмотність Критичне мислення — твоя суперсила! Проходь національний тест з медіаграмотності, щоб перевірити наскільки ти стійкий/а до маніпуляцій та дезінформації
    Тест відбудеться 17 жовтня (четвер). Лінк на проходження тесту: https://filter.mcsc.gov.ua/
    Зверни увагу, що цьогоріч тест можна буде пройти будь-який зручний для тебе час протягом дня 17 жовтня з 8:30 до 23:59.
Тест складається з 25 питань і 5 тематичних блоків. Після проходження тесту тобі автоматично висвітиться результат, правильні відповіді опублікуємо 18 жовтня на сайті Фільтра.
50 учасників та учасниць, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають цінні подарунки від наших партнерів. Серед призів: подарункові сертифікати на книги у Vivat, портативні зарядки, термокружки, ігри з медіаграмотності тощо. Подарунки ми надішлемо протягом місяця після проведення тесту.
    Пройти тест можна лише 1 раз — учасники та учасниці, які завершать тест декілька разів, не зможуть претендувати на подарунки. Тест буде відкритий на сайті і після 17 жовтня, але претендувати на призи зможуть лише ті учасники та учасниці, які пройдуть його саме в цей день.
    За проходження тесту передбачені сертифікати. Якщо ти неправильно вкажеш свою електронну пошту, ми не зможемо надіслати сертифікат. Також переконайся, що ти правильно зазначив/ла своє ім’я та прізвище. Сертифікати надішлемо протягом 2 тижнів після проведення тесту.
    Переможців тесту оголосимо 22 жовтня у наших соцмережах та на сайті Фільтра, а також надішлемо їм сповіщення на електронну пошту з проханням повідомити дані для відправлення подарунків. 
    Національний тест з медіаграмотності — це частина заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який відзначають у всьому світі 24 — 31 жовтня. Національний тест з медіаграмотності був започаткований у 2022 році та проводиться вже втретє, об’єднуючи українці довкола теми медіаграмотності

четвер, 10 жовтня 2024 р.

Засідання методичної секції бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної)освіти області за темою: «Робота бібліотек закладів професійно-технічної освіти: підсумки та перспективи».

 

    

 10 жовтня 2024 року на базі ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» відбулося засідання методичної секції бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної)освіти області за темою: «Робота бібліотек закладів професійно-технічної освіти: підсумки та перспективи».
    Із вступним словом виступив директор ДНЗ «Ужгородський центр ПТО», який коротко ознайомив присутніх із даним закладом освіти.
 

  Розпочала і анонсувала план роботи засідання керівник секції Ганна Демчишин. Вона ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами, що регламентують діяльність бібліотек, станом забезпечення освітнього процесу навчальною літературою, а також інформувала про Стратегію розвитку читання на період до 1932 року «Читання як життєва стратегія», реалізація якої є необхідною умовою забезпечення національної безпеки України.