пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Інформаційна година «Хто попереджений, той захищений»

 

      
    1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання.
 

  

    Проблемам ВІЛ/СНІДу присвячена інформаційна година під назвою «Хто попереджений, той захищений», яку для здобувачів освіти підготували медичний працівник Оксана Ганькович та бібліотекарі закладу. Метою заходу було забезпечити присутніх інформацією, яка допоможе приймати обмірковані рішення щодо самозахисту від СНІДу; формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ; виховувати потяг до здорового способу життя.

  

     
Захід пройшов у вигляді жвавого діалогу присутніх з організаторами. Учасники прикріпили червону стрічку до свого одягу та виразили свою підтримку, співчуття і переживання тим громадянам, які вимушені жити з цією хворобою; послухали міні-лекцію медичного працівника, ознайомились із літературою з книжкової виставки «СНІД: знати, щоб вижити», а на завершення заходу було проведено міні-вікторину «Перевір свої знання про СНІД».




Бережіть себе, 
піклуйтеся про ближніх 
і будьте здорові!

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Книжкова виставка-реквієм «У пам'ять про скорботний 33-й…»

 

Горить свіча,
І огортається журбою.
Осінній день померзлою ходою
У серце стука.
Пам'ять про померлих.
Замучених голодним тридцять третім...


    Щороку в четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
    З метою вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, у читальній залі бібліотеки презентовано книжкову виставку-реквієм «У пам'ять про скорботний 33-й…». Присутні ознайомились із літературою, що віддзеркалює причини, механізм і наслідки організації штучного голоду в Україні, книги пам’яті, художньо-документальні видання відомих українських письменників: Василя Барки “Жовтий князь”, Уласа Самчука “Марія”, Луки Дем’яна «Голодний похід», «Легенди про голод» та «Молитву за убієнних голодом» Катерини Мотрич.
    Експозиція із пшениці, хліба, яблук та колосків, якими люди рятувалися від голоду, вразили учнівську молодь, дали змогу проникнутися нелюдськими стражданнями жертв спротиву злочинній політиці тоталітарного режиму.
    Здобувачі освіти разом із викладачами вшанували пам'ять про жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті.

четвер, 21 листопада 2024 р.

Урок мужності та відваги «Ми вистояли на майдані – переможемо у війні!»

 

    Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.



    Наш заклад освіти долучився до відзначення доленосної події в Україні початку ХХІ століття. З нагоди цієї символічної дати в читальній залі працівниками бібліотеки проведено урок мужності та відваги «Ми вистояли на майдані – переможемо у війні!». Захід прошов під гаслом «Нас не подолати!».