24–31 жовтня – Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності
людина отримує чіткіше уявлення
про межу між реальним світом і світом, що створили для неї
мас-медіа.
Дж. Поттер
Особливістю сучасного світу є стрімке збільшення потоків інформації, вдосконалення інформаційних технологій і комп’ютерної техніки. Сучасна людина не може стояти осторонь цих інформаційних процесів. Саме тому особливе місце в нашому суспільстві посідає медіаграмотність, що дає можливість критично мислити, аналізувати та оцінювати інформацію у всіх її проявах.
Бібліотека в даному випадку виступає активним учасником виховання свідомого, критично мислячого, медійно грамотного здобувача освіти і ставить перед собою наступні завдання – допомогти читачам виробити адекватні орієнтири щодо медіа як частини життєвого світу, розібратися в особливостях медіареальності, опанувати її, щоб збільшити ресурсні можливості та зменшити ризики негативних впливів.
Питання інформаційної грамотності вже тривалий час є актуальним, особливо в умовах війни, коли дезінформація стала зброєю ворога. Як вберегти себе та близьких від негативного впливу фейків російської пропаганди? У цьому вам допоможе критичне мислення та інформаційна гігієна:
- користуйтеся лише перевіреними джерелами інформації;
- звертайте увагу на дати та посилання;
- зважайте на помилки та неточності у тексті;
- остерігайтеся надто емоційних дописів;
- зменшуйте інформаційне навантаження.
Окрім того, вам стануть у нагоді й книги, які відкриють багато цікавої та корисної інформації:
- Які прийоми виявлення неправдивої інформації існують?
- Як відбувається війна за реальність?
- Як уникати маніпуляцій у нових медіа?
- Як перемагати у світі фейків?
- Як інформація змінює мислення і поведінку?
У бібліотеці ДНЗ УЦПТО оформлено книжкову виставку-пораду "Основи безпеки в сучасному медіапросторі" , де представлено чимало якісної літератури на цю тему.
Немає коментарів:
Дописати коментар